Звіт про роботу Спостережної комісії за 2019 рік

Звіт про роботу cпостережної комісії за 2019 рік

З метою поліпшення організації громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання, організації виховної роботи з особами означеної категорії та громадського контролю за їх поведінкою протягом не відбутої частини покарання, надання їм допомоги у соціальній адаптації, діє cпостережна комісія при Городоцькій районній державній адміністрації. До її складу залучено представників медичних установ, соціальних служб, громадських організацій та посадових осіб структурних підрозділів райдержадміністрації.

         Спостережна комісія при Городоцькій районній державній адміністрації проводила свою роботу керуючись Положенням про cпостережні комісії, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 № 429, розпорядженням голови Городоцької районної державної адміністрації та іншими законодавчими актами.

         Основною організаційною формою роботи cпостережної комісії є засідання комісії. У засіданнях брали участь усі члени комісії, які входять до її складу. Робота спостережної комісії відбувалася згідно з річним планом роботи. Відповідно до затвердженого плану роботи у 2019 році проведено 9 засідань cпостережної комісії та затверджено 21 протокольне рішення.

На засіданнях були заслухані звіти Городоцького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області, Городоцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей Городоцької районної державної адміністрації, Городоцької районної філії Львівського обласного центру зайнятості, управління соціального захисту населення Городоцької районної державної адміністрації, сектору превенції патрульної поліції Городоцького відділення поліції Яворівського ВП ГУНП у Львівській області, сектору ювенальної превенції  Городоцького відділення поліції Яворівського ВП ГУНП у Львівській області,  звіти голів місцевих рад, КНП «Городоцький районний ЦПМСД» та КНП «Городоцька ЦРЛ».

         Спостережною комісією було розглянуто питання про стан профілактичної роботи з особами звільненими з місць позбавлення волі, їх побутового, трудового влаштування, соціальної адаптації, а також вирішення проблемних питань, в тому числі і поновлення документів, працевлаштування, реєстрації місця проживання. На засідання cпостережної комісії були запрошені голови місцевих рад, які звітували про поведінку  та соціальну адаптацію осіб звільнених з місць позбавлення волі, в тому числі і умовно-достроково звільнених осіб, а також про проведену профілактичну та виховну роботу із засудженими до громадських або виправних робіт.

         Начальником Городоцького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області протягом року надано інформацію про роботу з неповнолітніми дітьми та молоддю, відбуття покарання яких не пов’язане з позбавленням волі по профілактиці та попередженні скоєння повторних правопорушень.

Заслухано інформацію Городоцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді про роботу з дітьми та молоддю, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, питання щодо посилення контролю за неповнолітніми, звільненими від відбуття покарання, молоддю звільненою з місць позбавлення волі.     

         Начальник сектору превенції патрульної поліції Городоцького ВП Яворівського ВП ГУНП у Львівській області доповідав про організацію роботи з раніше судимими особами, особами що зловживають алкоголем та наркотичними засобами, сімейними дебоширами.

         У 2019 році Городоцьким районним сектором філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області було скеровано до Городоцького районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді 21 особу молодіжного віку, засуджену до покарань не пов’язану з позбавленням волі. Даним особам були надані  послуги соціально-педагогічного, соціально-медичного, соціально-економічного та інформаційного характеру. 

Сектором превенції патрульної поліції Городоцького відділення поліції Яворівського ВП ГУНП у Львівській області було скеровано у Городоцький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 16 осіб звільнених з місць позбавлення волі, яким теж були надані соціальні послуги щодо подальшого працевлаштування, реєстрації за місцем проживання, індивідуальні консультації інформаційного, соціально-медичного та соціально-побутового характеру, здійснювались виїзди за місцем проживання. На обліку в Городоцкому РЦСССДМ станом на кінець 2019  року перебуває 21 особа молодіжного віку засуджена до покарань не пов’язана з позбавленням волі , 16 осіб звільнених з місць позбавлення волі.

У 2019 році на облік в сектор превенції патрульної поліції Городоцького відділення поліції Яворівського ВП ГУНП у Львівській області  стало 16 осіб звільнених з місць позбавлення волі, з них 7 умовно-достроково звільнених, 9 осіб звільнені з місць позбавлення волі по закінченню терміну відбуття покарання. На даний час на обліку перебуває 98 осіб, які вчинили насильство в сім’ї, 44 особи раніше судимі та 2 особи, яким суд встановив адміністративий нагляд.

Протягом звітного року на облік у Городоцький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області засуджених поступило: 35 осіб звільнених від відбування покарання з випробуванням, 2 особи з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю,  16 осіб на яких накладено адміністративне стягнення у виді громадських робіт, 8 осіб на яких накладено адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт та 15 осіб  засуджено до покарання у виді штрафу. Станом на кінець 2019 року на обліку перебуває 59 осіб засуджені до покарання не пов’язані з позбавленням волі.

Городоцький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Городоцьким районним сектором філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області для даної категорії осіб проводилися семінари та лекції на теми: «Алкоголь та наслідки його вживання. Профілактика вживання алкоголю», «Торгівля людьми – одна з актуальних проблем сучасної України», «Методи попередження та шляхи вирішення конфліктів», «Запобігання та протидія насильству», «Домашнє насильство руйнує сім’ю та родину».

З метою поліпшення організації громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання, організації виховної роботи з особами означеної категорії та громадського контролю за їх поведінкою протягом не відбутої частини покарання, надання їм допомоги у соціальній адаптації   членами спостережної комісії прийняте рішення про продовження реалізації запланованих заходів у 2020 році.

         В цілому із врахуванням наявних проблем та умов роботи спостережна комісія протягом 2019 року покладені на неї завдання виконала.

          Даний звіт підлягає оприлюдненню в ЗМІ.

        

        Директор центру,                                                                              І.Дацко  

заступник голови спостережної комісії                 

Наразі нема вмісту класифікованого цим терміном.