Городоцька ОДПІ провела сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія»

У Городоцькій ОДПІ  Головного управління Міндоходів у Львівській області проведено сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія» , під час якого на запитання платників податків відповідав заступник начальника  податкової інспекції Байбак Роман Євгенович.

Надаємо відповіді на найбільш актуальні питання платників.

Підприємство на невизначений час припинило підприємницьку діяльність.Чи потрібно подавати податкову звітність?

 Статею 16 Податкового кодексу України передбачено,що платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих  органів  у порядку , встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи , пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів.

 Згідно з п.49.3 статті 49 ПКУ податкова декларація подається за вибором платника податків, в один із таких способів:

 а) особисто платником податків  або уповноваженою на це особою;

 б) надсилається поштою з повідомленням про вручення  та з описом вкладення;

 в) засобами електронного зв'язку в електронній формі  з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису  підзвітних осіб у порядку , визначеному законодавством.

 Таким чином ,платник податків зобов’язаний за кожний звітний період  подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку,платником якого він є.

 При цьому , якщо платник податків вирішив  на певний період призупинити ведення своєї господарської  діяльності ,то звітувати потрібно у будь-якому випадку

Чи потрібно юридичній особі щороку подавати реєстраційну картку державному реєстратору для підтвердження відомостей  про таку юридичну особу?

 Згідно з п.63.1 ст. 63 Податкового кодексу України облік платників ведеться з метою створення умов для  здійснення контролюючими  органами контролю  за правильністю нарахування ,своєчасністю і повнотою сплати податків ,нарахованих фінансових санкцій  та іншого законодавства ,контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.

Згідно з п.11 ст. 19 Закону України ’’ Про державну реєстрацію юридичних осіб  та фізичних осіб-підприємців’’ юридична особа зобов’язана подавати щороку протягом місяця ,що настає за датою державної реєстрації,починаючи з настапного року,державному реєстратору  для підтвердження відомостей про юридичну особу реєстраційну картку про підтвердження відомостей про  юридичну особу.

 У разі неподання юридичною особою протягом місяця з дати надходждженя відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність зазначених відомостей датою,яка встановлена для чергового подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.

 Чи обов’язково використовувати печатку  при здійсненні підприємницької діяльності?

 Фізичні особи-підприємці, у тому числі  платники єдиного податку, самостійно приймають рішення про використання  печатки в залежності від специфіки  діяльності. Нормативно-правові акти з питань оподаткування не передбачають обов'язку платника податків повідомляти  органи Міндоходів про отримання або знищення печатки. Господарський кодекс України, яким визначено особливості статусу громадянина  як суб'єкта господарювання, також не містить вимог щодо обов'язкової наявності печатки у підприємця.