В рамках реалізації Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 під час другого конкурсного відбору затверджено фінансування 24 проектів на суму понад 6 мільйонів Євро

На Львівщині триває активна співпраця із сусідніми державами в рамках Європейського інструменту сусідства і партнерства. Яскравим прикладом євроінтеграційних процесів є реалізація Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013, що є продовженням і поглибленням співпраці на прикордонній території трьох держав. Програма, що охоплює шість областей України (Львівську, Волинську, Закарпатську – в статусі основних територій, та Івано-Франківську, Тернопільську, Рівненську області – в статусі прилеглих територій), пропонує унікальні можливості співпраці з нашим найважливішим європейським партнером – Польщею.

Зазначимо, що на території України реалізація програми відбувається згідно з Указом Президента України «Про міжнародну технічну допомогу» від 5 червня 1999 року та Постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року № 153 «Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги».

Серед основних пріоритетів згаданої Програми: підвищення конкурентоздатності прикордонних територій, покращення якості життя, а також інституційна співпраця та підтримка ініціатив місцевих громад.

Для Львівської області участь у Програмі транскордонного співробітництва має важливе значення і є пріоритетним. У трьох конкурсах, які оголошувалися в рамках Програми, було подано в загальному 835 проектів, в яких були задіяні 3102 партнери. За результатами першого конкурсного набору Програми на території Львівської області реалізуються 8 проектів міжнародної технічної допомоги в галузях транскордонного туризму, екології, надзвичайних ситуацій та навчання бізнесу. За результатами проведення другого конкурсного набору в рамках Програми Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 за участю Львівської області затверджено на фінансування 24 проекти на суму понад 6 мільйонів Євро.

Враховуючи тенденцію до постійного зростання транспортного та пасажирського потоків через українсько-польський державний кордон, обмежені пропускні можливості діючих пунктів перетину, існує нагальна необхідність розвивати мережу нових прикордонних переходів через державний кордон.

Зокрема, для вирішення цих завдань було опрацьовано питання щодо завершення будівництва автодоріг та інфраструктурних об’єктів з української сторони пункту пропуску «Грушів–Будомеж», порядку та термінів будівництва пункту пропуску «Нижанковичі-Мальховіце», а також щодо побудови додаткових смуг руху в пункті пропуску «Рава-Руська».

Варто також додати, що прикордонна інфраструктура з польської сторони вже готова, залишається завершити будівництво автомобільної дороги з українського боку. Так, за дорученням голови Львівської ОДА Віктора Шемчука, було розпочато необхідні роботи. Очільник Львівщини поставив чіткі завдання керівництву Служби автомобільних доріг у Львівській області та Облавтодору з активізації добудови траси на митному переході «Грушів – Будомєж».

На часі – підписання угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Співпраця з Євросоюзом нам необхідна, в першу чергу, як стимул для внутрішньої модернізації, впровадження нових технологій та стандартів. Є очікуваними вигоди від більш широкого виходу продукції українських підприємств  на ринки ЄС, збільшення припливу європейських інвестицій, встановлення у подальшому безвізового режиму для громадян України. Таким чином, ми поєднуємо потенціал європейської інтеграції та стратегічної співпраці з євразійським співтовариством. Саме на цьому неодноразово наголошував Президент України Віктор Янукович.