Виповнюється 70 років з часу заснування Національного заслуженого академічного народного хору

Найкращою візитною карткою, вже 70 років несе у широкий світ пісню-сповідь, пісню-думу, пісню-душу Національний заслужений академічний народний хор імені Г. Г. Верьовки.  У вересні 2013 рокувиповнюється 70 років з часу заснуванняНаціонального заслуженого академічного українського народного хору України імені Г.Г. Верьовки.

Враховуючи вагомий внесок Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Г.Г. Верьовки у розвиток української культури, Верховна Рада України постановила: у вересні 2013 року урочисто відзначити на державному рівні 70-річчя Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Г.Г. Верьовки. Організатором і першим керівником колективу був Григорій Гурійович Верьовка, ім'я якого носить колектив з 1965 року. Того ж року колективу присвоєно звання заслуженого, а 1997 надано статус національного.
До складу хору увійшли 134 виконавці: 84 хористи. 34 артисти оркестру, 16 артистів балету. Очолили колектив видатні музиканти Григорій Верьовка та його дружина Елеонора Скрипчинська. В хорі сформувався спосіб відкритої співочої манери, як адекватно-народної. Репертуар хору був різноманітним: «Реве та стогне», «Думи мої», «Заповіт», «Дума про Україну».

З 1944 року колектив базується у Києві.
У 1965 колектив очолив Анатолій Авдієвський, при якому були створені блискучі програми українських народних пісень (500) а також колядок і щедрівок. У колективі існує творча лабораторія з аутентичного виконання народної пісні. Це — фольклорна група яка систематично записує і розшифровує народні пісні, організовує серії самостійних концертів.
А. Авдієвський вперше ввів у народний хор, жіночі академічні голоси, чим розширив його виконавські можливості. Його не задовольняло обмежене одно регістрове і однотемброве звучання жіночих голосів на зразок ансамблів і хорів окремих регіонів України (Полтавщини, Черкащини).

Репертуар
Репертуар колективу різноманітний: Твори Б. Лятошинського «За байраком байрак», Л. Ревуцький «Хустина», уривки з опери М. Лисенка «Утоплена» та ін..

Склад

До складу колективу входить хор, оркестр і танцювальна група. Теперішній керівник хору — Анатолій Авдієвський продовжує зберігати глибоко народні та реалістичні традиції. Основу репертуару складають український фольклор, пісні й танці інших народів.
Колектив регулярно виїжджає на гастролі по всьому світові. Колектив заслужив численну кількість схвальних відгуків.

Нині діапазон хору сягає від етносу та фольклору до класичних обробок а-капела та пісень сучасних композиторів: від вокально-хореографічних сцен, композицій та народних дійств – до фольк – опери Є.Станковича “Цвіт папороті”, в якій народні мотиви вдало синтезуються із сучасними прийомами композиторського письма та оранжування.