Про відзначення 150-річчя з дня народження вченого-кристалофізика Георгія Вульфа

10 червня(22) 2013 року виповнюється 150 років з дня народження уродженця української землі, всесвітньо відомого вченого-кристалофізика, члена-кореспондента Російської академії наук Георгія (Юрія) Вікторовича Вульфа. Враховуючи вагомий особистий внесок Георгія Вульфа до надбань світової фізичної науки,Верховна Рада України постановляє http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/5118-17урочисто відзначити на державному рівні 150-річчя з дня народження Георгія Вульфа.

Вульф Георгій(Юрій) Вікторович у 1885 закінчив Варшавський університет. Професор Казанського(1897), Варшавського (1899) і Московського (1918) університетів. У 1911 разом з передовою професурою покинув Московський університет на знак протесту проти реакційної політики міністерства освіти і перейшов в Народний університет ним. Шанявского. У 1913 відкрив закон інтерференції рентгенівськихпроменів, відбитих атомними площинами кристалів.У 1917 повернувся в Московський університет.

Він вперше в Росії провів експерименти з рентгеноструктурних досліджень кристалів. Георгію Вульфу належить ряд важливих відкриттів в галузі кристалографії, у тому числі,незалежно від Вільяма Брегга, вчений вивів основну формулу рентгеноструктурного аналізу. Серед основних наукових праць російського кристалографа та мінералога варто виділити книги «Властивості деяких симетричних кристалів», «Про точність законів геометричних кристалів». Вони з'являлися як російською, так і німецькою мовами. А виданий у 1904-му році Вульфом «Посібник з кристалографії» можна вважати синтезом робіт ученого.