Інформує відділ освіти, молоді та спорту РДА

У   загальноосвітніх  навчальних закладах  району  навчається  96 дітей-інвалідів,  26   дітей з особливими освітніми потребами  навчаються за індивідуальною формою, програмами спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів,  відповідно до висновків  ПМПК. У Великолюбінській загальноосвітній школі, у  2 класі, за  інклюзивною формою навчається  незряча дівчинка – Неволько Ангелінка, яка  успішно інтегрувалась у дитячий колектив. З  2012 року у школі  ввели посаду  асистента вчителя, школа обладнана звуковим сигналізатором, елементами доступності. Учениця забезпечена брайлівською машинкою, вчитель та асистент вивчили азбуку Брайля, розробляють корекційні  матеріали для забезпечення навчання,  Львівська ОДА подарувала  комп’ютер, який в подальшому наповниться спеціальними програмами для навчання дівчинки в старших класах. Ще  5  дітей з особливими потребами  можуть навчатися за інклюзивною формою.  Відповідно до проведеного психолого-педагогічного обстеження в районній ПМПК, дітям надано рекомендації , на основі яких  ці вони можуть навчатись за спеціальними програмами  в ЗНЗ району. З 2013 року планується введення інклюзивної форми навчання в 5-ти  загальноосвітніх навчальних закладах району.

        При  методичному  кабінеті  відділу  освіти, молоді та спорту  Городоцької  РДА  функціонує районна психолого-медико-педагогічна  консультація (РПМПК), яка  виявляє  дітей  з вадами у розвитку, формує  банк даних дітей цієї категорії, проводить їх психолого-педагогічне вивчення, надає  рекомендації  щодо навчання, виховання, соціально-побутової реабілітації, добору корекційно-розвивальної програми.  В консультації кваліфіковані спеціалісти надають  корекційно-розвиткову допомогу дітям з особливими освітніми потребами, зумовленими складними  вадами розвитку, із залученням батьків. Крім того,  надається консультативно-методична допомога батькам, педагогам, соціальним педагогам, медичним працівникам та працівникам соціально-психологічних служб  - з питань виховання, навчання, необхідності психолого-педагогічного та медичного супроводу дітей з різними видами порушень психофізичного розвитку. Організовуються та проводяться  наради, семінари, круглі столи, конференції  для  батьків, вчителів, практичних психологів та соціальних педагогів, вчителів-логопедів - щодо раннього виявлення та  надання своєчасної фахової  допомоги дітям, які потребують корекції фізичного та (або )розумового розвитку, щодо форм корекційної допомоги таким дітям.

       Щорічно  до Дня інваліда у ЗНЗ району проводяться уроки, бесіди доброти , толерантності на тему: «Дивись на нас, як на рівних».  Цього року у малих академіях мистецтв м. Городка та м. Комарна  проводились майстер-класи для дітей-інвалідів.

       13  загальноосвітніх навчальних закладів району  забезпечені пандусами, відповідно до Програми доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями. Також відділ освіти, молоді та спорту РДА забезпечений спеціалізованим автобусом ”Школярик”, облаштованим спеціальним обладнанням  для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату.