Відбулось засідання Координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми

16 червня відбулося засідання Координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, попередження насильства в сім”ї  та протидії  торгівлі людьми при районній державній адміністрації. Обговорено роботу служб району в сфері запобігання та протидії домашньому насильству в І півріччі поточного року, судову практику розгляду таких справ, та напрацьовано напрямки збільшення ефективності даної роботи.

У засіданні взяли участь: голова Городоцької райдержадміністрації І.Саган, керівник управління соціального захисту Ю.Матвієнко, директор районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді І.Дацко, начальник служби у справах дітей В.Містюкова, директор районної філії Львівського обласного центру зайнятості В.Герасимчук, керівник апарату районного суду Н.Борис, начальник сектору превенції патрульної поліції Городоцького ВП Яворівського ВП ГУНП у Л/о В.Карапінка.

За інформацією керівника апарату Городоцького районного суду Н.Борис у першому півріччі Городоцьким відділом поліції скеровано до суду 184 протоколи про адміністративні правопорушення про вчинення домашнього насильства. Розглянуто 82 (які включають 98 об’єднаних в одне провадження адмінпротоколів), на розгляді – 4. За результатами розгляду накладено на порушників такі стягнення: штраф – для 45 осіб (на суму 9180 грн, в т.ч. сплачено добровільно 5100 грн), громадські роботи – для 10 осіб, арешт – для 4 осіб.

Прикро, що найбільше правопорушень вчинено між родичами – 96 протоколів (ухвалено 41 постанову) – це батьки-діти, брат-сестра, дядько-племінник. Між чоловіком і дружиною – 80 протоколів (ухвалено 35 постанов), між співмешканцями – 8 (6 постанов). Найбільше випадків насильства в сім’ї вчинено в м. Городок (11 протоколів) та в с.Родатичі (8 протоколів).

Так, за рішенням координаційної ради з метою уникнення об’єднання декількох адміністративних протоколів в одне провадження, рекомендовано районному відділу поліції складати протоколи про вчинення адмінправопорушення негайно по факту їх вчинення і , що дуже важливо, своєчасно направляти їх на розгляд до суду. Адже за кожен окремий випадок домашнього насильства порушник повинен бути покараний.