Ємності для зберігання пального передали в оренду: чи потрібно реєструвати акцизний склад

Городоцьке управління ГУ ДФС у Львівській області інформує, що якщо фізична особа-підприємець планує за договором відповідального зберігання приймати підакцизне пальне, зберігати його у власних ємностях і відпускати іншій особі, то із 01.07.2019 року ця операція без переходу права власності вважатиметься реалізацією у розумінні п.п. 14.1.212 Податкового кодексу України. Приміщення або територія, де розташовані ємності для зберігання пального та з яких реалізують пальне іншій особі, є акцизним складом.

До 01.07.2019 року такий підприємець зобов’язаний:

- стати на облік як платник акцизного податку;

- зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядником яких він буде станом на 1 липня.

Якщо ємності для зберігання пального передаються на підставі укладених договорів оренди (за умові, що не здійснюєте операцій з підакцизним пальним), тоді підприємець не є платником акцизного податку та розпорядником акцизного складу. За цих умов вимоги Податкового кодексу України щодо реєстрації платником акцизного податку та реєстрації акцизних складів на підприємця не поширюються.