Про результати досліджень проб води

Городоцьке районне управління ГУ Держпродспоживслужби у ЛО  інформує, що з метою проведення заходів щодо запобігання епідемічних ускладнень внаслідок  випадання рясних атмосферних опадів у травні 2019р, пов’язаних із споживанням населенням води з децентралізованих джерел водопостачання, проведено відбір проб води в низинних місцевостях з високим стоянням ґрунтових вод.

За період з 30.05.2019р. – 05.06.19р. було відібрано проби води в 15-и населених пунктах району з громадських криниць, навчально-виховних комплексів (НВК) та дошкільних навчальних закладів (ДНЗ), а також  з індивідуальних криниць громадян .

Всього Городоцьким МВ «ДУ Львівський обласний лабораторний центр МОЗУ» досліджено 87 проб  питної води, а саме:  на  мікробіологічні  показники - 43 проби, з них встановлено  відхилень у 23 випадках ( 53%) , та  на  санітарно-хімічні показники - 43проби, з них встановлено відхилень у                         9 випадках (21%) .

         Проби води, що не відповідають нормативним вимогам за мікробіологічними показниками, тобто присутнє бактеріальне забруднення, виявлені: с. Угри (громадська криниця,  Угрівський НВК)  та з індивідуальних криниць сіл Добряни, Путятичі, Дроздовичі, Черляни, смт В.Любінь.

         Городоцьким районним управлінням ГУ Держпродспоживслужби у ЛО  скеровані пропозиції головам Великолюбінської, Добрянської, Галичанівської,  Мильчицької, Угрівської сільських рад щодо повідомлення власників криниць про результати лабораторних досліджень води  та про необхідність тимчасового використання для питних потреб лише кип’яченої або бутильованої  води. Власникам криниць рекомендовано провести очищення криниць з  наступним знезараженням. Після проведених заходів щодо санації криниць буде здійснено повторне бактеріологічне дослідження води.

Варто зазначити, що в Угрівському НВК вже проведено повторний забір проб питної води, результати відповідають нормативним вимогам.

Слід звернути увагу, що у випадку отримання власником колодязя незадовільних результатів лабораторного дослідження води за санітарно-хімічними  або мікробіологічними показниками, є необхідність відкачування води та проведення санації криниці.