На Львівщині вшановують пам`ять Емануїла Миська

Сьогодні, 21 травня, на Львівщині вшановують память видатного українського скульптора і педагога, культурного і громадського діяча, голову Львівської спілки художників і ректора Львівської академії мистецтв, народного художника України, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка Емануїла Миська.

Відтак, у у Храмі Преображення Господнього у м. Львові відбулась поминальна Служба Божа та панахида на Личаківському цвинтарі.

Окрім того, у Львівській національній академії мистецтв відбулось засідання Міжнародної наукової конференції «Творча і педагогічна спадщина Еммануїла Миська: гуманістична парадигма, професійна воля і методологія» у Львівській національній академії мистецтв.

Також сьогодні відкриють виставку гротескних рисунків Еммануїла Миська у Львівській національній академії мистецтв та проведуть урочисту академію, присвячену 90-літтю від дня народження Еммануїла Миська у Львівській національній філармонії.

Довідка.

Еммануїл Петрович Мисько (21 травня 1929, Устрики-Долішні, нині Польща – 12 березня 2000, Львів) – український скульптор. Народний художник УРСР (1978). Дійсний член Академії мистецтв України (від 1996). Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1972).
Увесь життєвий і творчий шлях Е. Миська пов’язаний зі Львовом. 
Понад десятиліття очолював Львівський інститут прикладного і декоративного мистецтва (нині Львівська національна академія мистецтв).
Як художник він реалізувався у всіх жанрах скульптури – станкової і монументальної, рельєфах, меморіальних дошках, медалях і плакатах. Але головною, визначальною сферою залишався скульптурний портрет.