Майже 1.5 млн грн боргу по єдиному внеску погашено боржниками Городоцького управління за рахунок вжитих заходів з погашення боргу

Фахівцями Городоцького управління ГУ ДФС у Львівській області вживаються заходи щодо зменшення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), зокрема, проводяться спільні зустрічі з підприємствами - боржниками щодо необхідності своєчасної сплати та погашення заборгованості; інвентаризація своєчасності направлення вимог боржникам щодо сплати внеску, здійснення аналізу заходів стягнення сум заборгованості зі сплати ЄВ з моніторингом стадій узгодження та оскарження, і забезпечення передачі узгоджених вимог про сплату боргу на примусове стягнення до органів Державної виконавчої служби та проведення звірок щодо відкритих виконавчих проваджень за направленими вимогами щодо стягнення ЄВ.

        Станом на 01.05.2019 заборгованість зі сплати єдиного внеску по Городоцькому управлінню складає понад 43319.3 тис. гривень. Слід зауважити, що найбільша питома вага заборгованості з ЄВ припадає на суб’єктів малого бізнесу. У випадку виникнення  заборгованості або зміни її суми на адресу боржників направляються вимоги про сплату боргу (недоїмки).

        З метою погашення заборгованості по єдиному внеску за період січень-квітень 2019 року боржникам було направлено 3509 вимог, В результаті вжитих заходів протягом січня-квітня поточного року погашено боргу  ДВС на загальну суму  462,2  тис. гривень , самостійно платниками після вручення вимог 1050 тис.грн.

       Також фахівцями управління направлено до виконавчої служби 56 вимог зі сплати боргу з ЄСВ на суму майже  899,4 тис. гривень.

       Перелік найбільших боржників, які перебувають на обліку у Городоцькому управлінні ГУ ДФС у Львівській області: ТЗОВ "ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ "ЛЕОДІС", ЖКП "МУРОВАНЕ", ДП "АРГЕНТУМ", ДКП "РЕБУС", ПРАТ "ГМЗ", ТОВ "ДЕКОР-СЕРВІС", КП "УПРАВЛІННЯ БУДИНКАМИ", КП "ВЕРЕС", ТОВ "ГАРАНТ-ТЕПЛО", ТЗОВ "ТЕК-ГІДРОЕНЕРГОБУД", ТЗОВ "ГОРДОРБУД", ДП "ЕКОТРАНСЕНЕРГО",  ДП САНАТОРІЙ "ШКЛО"

       Нагадуємо, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платників податків застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом України від 08.07.2010 №2464- VI, а посадові особи, винні у порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.