На належній організації проведення призову в районі наголосив Павло Стахів на нараді із військовими обліковцями

     З 1 квітня в Україні стартував весняний призов в армію, який триватиме до 30 червня.

       Згідно з Указом Президента України №22/2019 від 30 січня 2019 року “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу в 2019 році” на військову службу до лав ЗСУ  призиваються:

  • придатні за станом здоров'я до військової служби громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років;
  • ·     старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову служб

        Термін служби в армії, відповідно до закону “Про військовий обов'язок і військову службу” для юнаків, які не мають вищої освіти, становить 18 місяців, для тих, хто має ступінь спеціаліста або магістра – 12 місяців.

          Тому сьогодні, 17-го квітня, голова районної призовної комісії - заступник голови райдержадміністрації - Павло Стахів, головний спеціаліст відділення комплектування Городоцького РВК - Роман Бугір провели робочу нараду з військовими обліковцями міських, селищної, сільських рад району щодо організації та проведення у районі призову громадян України на строкову військову службу у квітні – червні 2019-го року. Павло Стахів наголосив на тому, що потрібна максимальна зосередженість на поставлених завданнях, тісна взаємодія між військовим комісаріатом, керівниками органів місцевого самоврядування та правоохоронними органами.  Він також  звернув особливу увагу на якісне здійснення оповіщення призовників щодо прибуття їх до районного військового комісаріату. Окремо Павло Степанович акцентував увагу на розшуку тих призовників, які ухиляються від служби та закликав обліковців тісно співпрацювати з районним відділенням поліції у вирішенні цього питання. Також, на наступний тиждень очікуємо чергову відправку призовників району на строкову військову службу до лав Збройних сил України.

      Нагадуємо, за ухилення від призову на строкову службу (ст. 335 ККУ) загрожує обмеження волі строком до трьох років. Якщо ж військовозобов'язаний не з'явився за повісткою до військкомату, не повідомив у комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 гривень. За повторне порушення – від 170 гривень до 255 гривень.

       Відповідно до Закону України, роботодавці зобов'язані сповіщати військкомати про своїх співробітників призовного віку (ч. 4 ст. 34 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу” від 25.03. 1992 р. № 2232-XII).