Марафон актуальних робітничих професій у Городоцькому центрі зайнятості

У квітні цього року, Городоцька районна філія Львівського обласного центру зайнятості долучилася до обласної акції Марафон актуальних професій, який покликаний ознайомити учнівську молодь та незайняте населення з актуальними робітничими професіями, станом місцевого ринку праці, презентувати роботодавців та навчальні заклади Львівщини, де можна здобути відповідний фах та загалом, розширити уявлення про робітничі професії, які завжди є актуальними, затребуваними, і досить добре оплачувані.Тому, з метою популяризації актуальних на ринку праці професій, було організовано та проведено ряд заходів для учнівської молоді Городоцької ЗОШ №2 та Городоцького НВК №5. 

Першою професією, яку презентували фахівці Городоцької районної філії ЛОЦЗ в рамках проведення МАРАФОНУ актуальних робітничих професій, була - «Швачка». Городоччина традиційно є осередком легкої промисловості – фактично, немає родини, де б хтось не працював у цій галузі. Вакансія «швачка» - завжди є актуальною. Підприємства легкої промисловості Городоччини шиють свої вироби на замовлення світових брендів на експорт. На захід запрошенозаступника директора з навчально виховної роботи Міжрегіонального Центру Професійно-Технічної Освіти Художнього Моделювання І Дизайну м. Львова Кочірку Богдана Івановича. 

Наступною відбулася презентація професії «Оператор автоматичних і напівавтоматичних ліній, верстатів та установок». З цією метою організовано професіографічну екскурсію на ТОВ «ФуджікураАутомотів Україна Львів» (FujikuraAutomotiveUkraineLviv ). Вже більше ніж 4000 людей в Україні обрали Фуджікуру. На даному заході було ознайомлено безробітних Городоцької районної філії ЛОЦЗ з вакансіями та вимогами прийняття на роботу. Під час заходу спеціаліст з підбору персоналу Олена Фургала презентувала підприємство, розповіла про вільні вакансії та заробітну плату на підприємстві.
Зацікавлені особи отримали необхідну інформацію та контакти для зворотного зв’язку, а також мали можливість самостійно побачити перспективне місце своєї праці та зробити власний вибір.

09 квітня, презентували професію «Продавець». Дана професія завжди була, є і буде актуальною, проте у молоді вважається не дуже престижною. Розпочався захід з презентації навчального закладу - Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг. Адамик Т.А., старший майстер, ознайомила молодь з широким спектром професій та напрямів, яких навчають у даному закладі, окреслила умови та терміни навчання, наголосивши, що випускники центру стають висококваліфікованими фахівцями та не мають проблем із працевлаштуванням. Також організовано професіографічну екскурсію у магазин «Продукти». Молоді було наголошено, що продавець – це матеріально – відповідальна особа, він має бути і товарознавцем - вміти визначати попит та здійснювати замовлення на перспективу, маркетологом – вміти продати товар, а також має бути відмінним комунікатором, адже саме від його обслуговування залежить, чи повернеться клієнт знову.

11.04.2019 - завершальний день проведення марафону був представлений презентацією актуальної професії «Офіціант» та «Бармен». Розпочався захід з презентації навчального закладу - Львівського вищого професійного училища торгівлі та сфери послуг. Дяченко Л.А., викладач з багаторічним стажем, яка ознайомила молодь з широким спектром професій та напрямів, окреслила умови та терміни навчання, наголосивши, що заклад сприяє подальшому працевлаштуванню своїх випускників. Також організовано професіографічну екскурсію до ФОП Клак Г.Я., у кафе – ресторан. Адміністратор п.Оксана провела змістовну екскурсію по закладу та презентувала роботу офіціантів та барменів.

Організатори заходу ставили за мету акцентувати увагу учнівської та безробітної молоді на актуальності професій, допомогти набути навичок самостійного аналізу професій, безпосереднього спостереження за виробничою діяльністю та співвідношення своїх особистісних якостей з вимогами, які професія висуває до претендента, розширити уявлення про місцевий ринок праці та наявні актуальні вакансії.
Спеціалісти Городоцької філії розповіли про реалії ринку праці Городоцького району, затребуваність професій підприємствами, важливість ретельного аналізу під час визначення професійної діяльності, так як «успішна» професія не завжди означає – затребувана, тоді як висококваліфікований фахівець робітничої справи надзвичайно цінується роботодавцем.

Учасники заходу вирішили, що «Марафон професій» є корисним та пізнавальним, оскільки спонукає до свідомого планування трудового життя та реального підходу до вибору професії.

Наприкінці кожної зустрічі зустрічі школярів поінформовано, що 18 квітня 2019 року відбудеться форум професійної освіти, який спрямований допомогти та сприяти старшокласникам 8-11 класів з вибором власного покликання.