У Городоцькому управлінні ГУ ДФС у Львівській області інформують платників щодо переваг легальної праці

         На Городоччині триває постійна системна робота з тіньовою зайнятістю населення задля легалізації трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками. Днями відбулася зустріч з платниками податків – юридичними особами та фізичними особами-підприємцями на тему «Легальна зайнятість – запорука гідного рівня життя та належного соціального захисту» за участю керівництва управління.

        Як відзначають в управлінні, надзвичайно важливим напрямком у діяльності фіскальної служби  була і залишається боротьба за гідну заробітну плату, своєчасність її виплати та сплати податкових платежів. Особлива увага  приділяється оформленню належним чином трудових угод при   використанні найманих працівників фермерськими господарствами  та сільськогосподарськими підприємствами, які мають сезонний характер роботи та додатково залучають найманих працівників на період польових та ремонтних робіт, а також суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб. Постійно проводяться  співбесіди та заслуховування керівників і головних бухгалтерів підприємств території обслуговування Городоцького, Мостиського, Яворівського та Пустомитівського районів з питання нарахування та виплати заробітної плати не нижче законодавчо встановленого мінімального рівня, та легалізації найманих працівників.

         Заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Городоцького управління Максим Козирєв під час зустрічі з платниками податків довів до відома присутніх інформацію про вклад платників податків району в наповнення бюджетів усіх рівнів та проінформував присутніх про пріоритети податкової політики та основні завдання Державної фіскальної служби України на сучасному етапі, а також про основні зміни до Податкового кодексу України.  Однак,  з 01.01.2019 року мінімальна заробітна плата становитиме 4173 грн. Мінімальний обсяг соціального внеску – 918,06 грн. Крім того, учасників заходу було проінформовано про розміри фінансових санкцій за порушення трудового законодавтсва. Так, зокрема, за недопущення контролюючих органів до проведення перевірок  щодо нелегальних працівників штраф складає 417300 гривень. Якщо перевіряють з інших питань, відповідальність інша. Якщо під час перевірки виявлять працівника без оформлення трудового договору – штраф 125190 гривень за кожного працівника. За порушення строків виплати заробітної плати – 12519 гривень штраф, якщо заборгованість більше 1 місяця», - зазначив Максим Козирєв. По завершенню зустрічі платники податків мали можливість отримати відповіді на актуальні питання та запропонували продовжити проведення подібних заходів.