Комісія з питань ТЕБ та НС визнала відпочинковий табір «Zaxid rest camp» не готовим до прийому дітей

На засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної  безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулась вчора, 12 липня, було розглянуто питання функціонування дитячого відпочинкового табору «ZAXID REST CAMP», що у с. Родатичі по вул. Шевченка, 168.  

Першочерговою причиною проведеного засідання стали висновки комісійного обстеження від 27.06.2018, щодо стану готовності дитячого  табору «ZAXID REST CAMP» до відпочинку дітей. Відповідними актами було визначено, що заклад не готовий до прийому дітей в літній період 2018 року до усунення виявлених недоліків. Всупереч висновкам контролюючих служб, 01 липня 2018 року керівники «ZAXID REST CAMP» самовільно відкрили табір для дітей.

«На даний час дитячий табір не забезпечений доброякісною питною водою, оскільки результати дослідження проб води від 29.06.2018 та повторний від 09.07.2018 за мікробіологічними показниками не відповідають нормативним вимогам. Вода є непридатною до використання для господарсько-питних потреб, - зазначає начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Городоцького районного управління ГУ Держпродспоживслужби у ЛО Орися Семенюк, та додає – харчування дітей здійснюється на харчоблоці, де не дотримуються вимоги щодо повноцінного та збалансованого харчування дітей. До того ж примірне двотижневе меню не погоджено з районним управлінням Держпродспоживслужби». Тут варто зазначити, що керівники табору не підписали угоди на вивіз побутових відходів, проведення дератизаційних   заходів та прання постільних речей .

При обстеженні комісія встановила порушення й у медичному обслуговуванні дітей,  адже заклад не має в штаті медичного працівника. Відповідно він не забезпечений необхідними медикаментами та обладнанням згідно з санітарними правилами. Крім того, не затверджений штатний розпис, а наявний персонал, що обслуговує та виховує дітей не пройшов медичний огляд. Що важливо, трудові відносини з працівниками табору не оформленні відповідно до чинного трудового законодавства.

На виклик до участі у засіданні комісії з питань ТЕБ та НС при Городоцькій РДА директор табору «ZAXIDRESTCAMP» А.П. Юрків особисто не прибув та не скерував своїх представників.

 За результатами розгляду  питання на засіданні комісії з  питань ТЕБ та НС, з метою збереження та зміцнення здоров’я дітей, недопущення спалахів гострих інфекційних хвороб та харчових отруєнь серед дітей, які на даний час знаходяться в таборі «Zaxid rest camp»», с.Родатичі було вирішено зобов’язати Юрківа А.П. призупинити роботу дитячого відпочинкового табору з 12.07.2018 до усунення порушень вимог чинного  законодавства та забезпечити негайне виселення дітей з території табору. Директора також проінформовано про недопущення відкриття наступної відпочинкової зміни без отримання   акту перевірки готовності до відкриття дитячого закладу.

 Зазначимо, що з метою своєчасного та належного реагування на порушення чинного законодавства щодо літнього відпочинку дітей було скеровано листи в правоохоронні органи району, ГУ Держпраці у ЛО, Городоцьке РВ ГУ ДСНС у ЛО. Городоцьким районним управлінням ГУ Держпродспоживслужби у ЛО скерований в Львівський окружний адміністративний суд «Адміністративний позов про застосування заходів реагування» щодо функціонування дитячого відпочинкового табору «ZAXID REST CAMP» з проханням призупинити  роботу закладу до усунення порушень санітарного законодавства.