Оздоровлення

На території Городоцького району знаходиться один з найстаріших курортів Європи. Лікувальні сірководневі джерела якого описані особистим лікарем короля Стефана Баторія, краківським вченим Войцехом Очком у 1578р., як стаціонарний, санаторій, функціонує з 1778р. Кондиції на лікувальні води  Великолюбіньського родовища для бальнеолікування -  затверджені, сульфідні води курорту “Любінь Великий” з свердловин № 1 – К й № 2 -К. (вміст сірководню 66 – 75 мг\дм3) Крім сірководневої води наявні природні родовища лікувального торфу для торфо- грязьових процедур,   в 1998р. затверджено запаси торфу на 50 років

Хімічний склад мінеральної води

Великолюбіньського родовища, за формулою Курлова:

Свердловина № 1
H2S +   HS- 0,054
M 1,33-1,39
SO4 50–54 НСО3 42-44
Ca 79-83 Mg 10-13
Свердловина № 2
H2S +   HS 0,064
М 2.8
SO4 71–76 HCO3 20-25
Са 79-87 Mg 14-15

Свердловина 1 – К глибиною 21,5м виведена з ратинських вапняків тиранської світи верхнього тортону в 1952р, експлуатується з 1956р., свердловина 2 – К – пробурена в 1967р. є резервною. До 1961 р. води курорту використовували не тільки для бальнеолікування, але й як питтєві , (при захворюваннях кишківника, сечокам’яного діатезу, холециститу,  атонічного коліту, гастриту з нормальною та підвищеною секреторною функцією, виразках шлунку й 12 палої кишки, в стадії ремісії), старовинне лісове джерело Адольф, із якого брали воду для пиття, збереглось й досі, воно доступне для хворих.

Географічне розташування санаторію:

49o43' південної широти, 23o 45' східної довготи. 28 км. Від м.Львова,  80 км. до курорту Моршин, 60 км. до Карпат, розташований у старовинному дендропарку (50 га), на березі річки Верещиця (притока Дністра), із північної сторони –600 га рибні стави (філія київського інституту рибного господарства), середньо-літня темпаретура +18,2 градуси за Цельсієм, середньо-зимова - +5., характерна довга тепла осінь, перші сніги на початку грудня.

Лікування системи кровообігу

(в т.ч. реабілітація хворих після гострого інфаркту міокарда)

 1. ПОКАЗАННЯ: усі форми ішемічної хвороби серця, але не вище третього функціонального класу, гіпертонічна хвороба без частих кризів і в стадії
 1. компенсації, облітеруючі захворювання судин, варикозні розширені вени та постромбофлебітичний синдром, трофічні виразки, вегето-судинні розлади серцево судинної системи, стани після інфаркту міокарда та операцій на серці.
 2. МЕТОДИКИ ЛІКУВАННЯ: сірководневі купелі, торфо - грязі, фізіотерапія, ароматерапія, Л.Ф.К., циркулярний або струменевий душ, підводний душ-масаж, або ручний масаж, при потребі – медикаментозна терапія , стоматолог.
 3. ОБСТЕЖЕННЯ: кардіологи й терапевти першої категорії, клінічна та біохімічна лабораторії, кабінет функціональної діагностики, рефлексотерапевт та іридодіагност.

Лікування захворювань органів опору та руху

 1. ПОКАЗАННЯ: остеохондроз,  остеоартроз,  артрит різної етіології, сколіоз, постравматичні ускладнення, міозити, поопераційна реконвалесценція.
 2. МЕТОДИКИ ЛІКУВАННЯ : сірководневі купелі, торфогрязі, фізіотерапія, горизонтальне підводне розтягування хребта, підводний душ-масаж, гідропатія, ручний масаж, Л,Ф,К,, механотерапія (тренажерний зал), рефлексотерапія, стоматолог.
 3. ОБСТЕЖЕННЯ : терапевт та невропатолог першої категорії, клінічна та біохімічна лабораторії.

Лікування  жіночих статевих органів

 1. ПОКАЗАННЯ: первинне та вторинне жіноче непліддя, запальні процеси органів малого таза, злукова хвороба, інфантильність статевих органів..
 2. МЕТОДИКИ ЛІКУВАННЯ : сірководневі купелі, сірководневі спринцювання, торфо  - тампони (вагінальні) , вагінальні медикаментозні тампони, торфогрязі на органи таза. Фізіотерапія, Л.Ф.К., при потребі масаж та медикаментозна терапія. гідропатія або підводний душ-масаж.

Лікування нервової системи

( В т.ч. відділ реабілітації дітей з ДЦП)

 1. ПОКАЗАННЯ: залишкові явища перенесеного інсульту, неврити, невралгії, радикуліти, дитячий церебральний параліч ( починаючи з 4 річного віку), церебрастенії, вегето-судинні розлади.
 2. МЕТОДИКИ  ЛІКУВАННЯ: сірководневі купелі, торфогрязі, фізіотерапія, рефлексотерапія, Л.Ф.К. масаж ручний, або підводний душ-масаж, гідропатія, М.Р.Т., логопед, невропатолог, дитячий невропатолог.

Лікування захворювань шкіри

 1. ПОКАЗАННЯ: екзема, псоріаз, пара псоріаз, після опікові стани шкіри (крім гострого періоду), алергічні дерматити, себорея, вульгарні вугри
 2. .МЕТОДИКИ  ЛІКУВАННЯ: сірководневі купелі, торфогрязі, фізіотерапія, рефлексотерапія, Л.Ф.К. масаж ручний або підводний душ-масаж, гідропатія, М.Р.Т., невропатолог

Історичні етапи розвитку санаторію

Перша згадка про Великолюбінські мінеральні води є в роботі краківського лікаря Войцеха Очка (Woycieh Oczko)   в 1576р в роботі “Cieplice”.

 1. Санаторій “Любінь Великий ” обладнав і зареєстрував   у 1778р.австрійський підприємець Серж (Serz), а територія селища і курорту   була власністю графа Яблоновського
 2. в 1786 р. Професор Куропатніцький(Kuropatnicki) в журналі(Geografiya) називає великолюбінські води найкращими в Європі.
 3. Властивості  лікувальних вод вивчали: Рессіг (Rеssig) 1827р., Т.Торосевич (Torosiewicz)  в 1828 р.Buchners, Repert в 1833 р. Броніслав  Радзішевський  1910р, А.Є.Бабинець,Н.А.Биховер, Е.С.Бурксер, К.Г.Гаюн –1934р
 4. В 1913 р. Київський “Путеводитель по Галиціи и ея курортам” писав – “ Несравненныя качества серных источников Любиня должны привлекать в Любинь возможно больше гостей».
 5. До 1939 р. – це курорт Європейського рівня і комфорту з 50 га. лісопарку, басейном, бальнеологічним відділом, фізіотерапією на березі річки Верещиці, рибні стави площею 600га., автомобільне та залізничне сполучення, банк, пошта, ресторани, бари, кафе.
 6. В післявоєнний період, з 1.01-1946р. Санаторне лікування швидко розвивалось і на 1988р. було 575 стаціонарних ліжок і курсовий відділ.

Сучасний стан.

В даний час розгорнуто 300 ліжок, в т.ч. один з перших в Україні відділ реабілітації хворих після гострого інфаркту (з 1978р), відділ відновного лікування для дітей з дитячим церебральним паралічем у супроводі батьків (з 1996р), загальний  відділ на 240 ліжок для лікування порза реабілітаційними відділами,  всі палати з туалетом, душем, балконом, одно і двомісні, в 2003р., розпочато благоустрій палат  і водолікарні за сучасними технологіями. надається ряд комерційних послуг (поліпшені  умови проживання, харчування, лікування) . Крім основних лікувальних факторів якими є сірководнева вода для купелей та природні торфи для теплолікування впроваджено в практику ряд допоміжних лікувальних методик: гінекологічні спринцювання і торфотампони, рефлексотерапія, тренажерний зал, ароматерапія, кисневі пінки, масаж, підводний душ, гідропатичні процедури, підводне горизонтальне розтягування хребта, стоматологічна та логопедична допомога. Функціональна та клініко – біохімічна діагностика, консультації невропатолога, дитячого невролога, гінеколога, кардіолога, терапевта. Гомеопатія, іридодіагностика, лікувальна фізкультура та повний набір фізіотерапевтичних процедур. В залежності від захворювання. Розроблені конкретні методики для хворих  кардіологічного, ревматологічного, неврологічного, дерматологічного та гінекологічного профілів. Подібні курорти в Україні:

 1. Черче –  Івано – Франківська обл..
 2. Немирів – Львівська обл..
 3. Шкло – Львівська обл..
 4. Синяк -  Закарпатська обл..

За межами України:

 1. Сочі (Мацеста) -  Російська Федерація
 2. Карлові Вари – Чехія
 3. Baden – Baden – Німеччина
Телефони для довідок :
(032-31) 24 – 140 головний лікар
(032-31) 24 – 193 заступник з мед.питань
(032-31) 24 – 144 бухгалтерія
(032-31) 24 – 440 факс