Поради при водінні під час дощу

Настала осінь і разом із нею розпочався сезон дощів. Слизька дорога та погана видимість одні з найбільших небезпек для водія. Аби безпечно та впевнено почувати себе на дорозі, автолюбителям слід дотримуватися певних правил та порад під час руху при вологій погоді. 

Кожен водій повинен пам'ятати, що при перших каплях дощу швидкість  потрібно зменшити до 60-70 км/год, а дистанцію між сусідніми автомобілями збільшити. У випадку коли попереду Вас рухається автомобіль, що створює велику кількість водяних бризгів, постарайтесь якомога обережніше його обігнати, оскільки такий водяний завіс істотно погіршує видимість.

Для запобігання ефекту акваплавання, коли зникає зчепленя резини з дорогою, необхідно плавно пригальмовувати. Під час швидкої їзди шина, яка повинна відводити зі своєї поверхні воду, не здатна повноцінно виконувати свої функції. В таких випадках існує небезпека втрати керованості автомобіля в наслідок чого він може злетіти з дороги. Якщо все ж таки ваш автомобіль “понесло”, не намагайтесь робити різких обертів кермом і легенько пригальмовуйте.

Водієві слід бути дуже уважним до ям і калюж на дорогах, які можуть приховувати багато неприємних сюрпризів, таких як відкриті каналізаційні люки, великі вибоїни тощо. Ці першкоди потрібно долати з великою обережністю і на малій швидкості, аби не пошкодити бампер чи радіатор. 

Не потрібно забувати і про гальмівні колодки, ефективність яких знижується при попаданні води. Тому їх необхідно періодично просушувати плавно натискуючи педаль тормозу.

В ситуації сильної зливи завжди найкращим виходом є перечекати негоду.