Легалізація заробітної плати не втрачає актуальності

Сьогодні, 16 червня 2017 року  в Городоцькій райдержадміністрації відбувся  семінар із суб’єктами господарювання району, які здійснюють діяльність у торгівельній сфері та галузі будівництва з метою попередження випадків порушення законодавства про працю та  легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.

У вступному слові перший заступник Городоцької РДА Іван Ковальчук наголосив на важливості дотримання законодавства про працю та легалізацію виплати заробітної плати.

Головний державний інспектор відділу з питань дотримання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Головного управління Держпраці у Львівській області Борис Веліахмедов проінформував усіх присутніх, що Державна служба України з питань праці спільно з Міжнародною організацією праці впродовж червня-серпня 2017 року проводить пілотну інспекційну кампанію щодо виявлення фактів незадекларованої праці в чотирьох областях України, в тому числі у Львівській області, у торгівельній сфері та галузі будівництва. Основним завданням проведення цієї кампанії є детінізація економіки, офіційна виплата заробітної плати та укладення строкового договору з працівниками. Також повідомив про порядок проведення цих перевірок та залучення  до них правоохоронних органів, відповідальність роботодавців і накладення фінансових санкцій за порушення пов’язані з використанням незадекларованої праці.

Директор Городоцького РЦЗ  Тарас Окрепкий розповів про необхідність офіційного працевлаштування працівників та виплати заробітної плати, оскільки при звільненні вони можуть стати на облік в центрі зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю у розмірі відповідно до їх заробітної плати за останнім місцем праці.

Фахівці надали обгрунтовані відповіді на численні запитання роботодавців. Учасники заходу запевнили  у подальшому дотриманні законодавства про працю.