У рамках децентралізаційного марафону розглянуто перспективи Городоцької ОТГ

Вчора, 20 квітня, у селі Бартатів відбулась зустріч  консультантів Офісу реформ Галини Гречин, Ярослави Пишник, виконавчого директора Львівського РВ АМУ, із міським головою Городка Романом Кущаком, його заступником Степаном Попком, першим заступником голови РДА Іваном Ковальчуком, керівником апарату Городоцької РДА Богданом Степаняком, та головами більшості сільських рад, які повинні увійти у склад Городоцької ОТГ.

У ході зустрічі виконавчий директор Львівського РВ АМУ розповів про організацію, яку він представляє та її роль у процесі децентралізації. Консультант з фінансових питань Ярослава Пишник у своєму виступі зупинилась на економічних показниках Городоцької ОТГ, а консультант з правових питань Галина Гречин розповіла, які кроки треба здійснити для утворення ОТГ. Також вона роз’яснила суть реформи з освіти та медицини, які здійснюються у нашій країні паралельно з реформою децентралізації. «Городоцька ОТГ в області має бути однією із найпотужніших, - зазначають консультанти Офісу реформ, - 37 населених пунктів, майже 42 000 населення, доходи понад 150 млн. грн. Причому освітня субвенція покриє більшість витрат на освіту. Здавалось би, при таких умовах громада тут мала би бути створена давним-давно. Аби, отримавши державні кошти розвивати місто і села, покращувати інфраструктуру, створювати нові робочі міста.Знаючи про доволі прохолодне ставлення сільських голів до утворення ОТГ, наші консультанти особливо наголосили на тому, що повороту назад не буде. Реформа децентралізації триватиме доти, поки уся Україна не буде покрита ОТГ, але виграє той, хто швидше об’єднається. Також вони детально розповіли про усі ті переваги, які може використати після об’єднання якраз Городоцька зона».

На завершення координатори проекту ПУЛЬС пообіцяли і надалі тримати ситуацію з утворенням ОТГ з центром у Городку під своїм контролем і пообіцяли приїжджати на будь-які зустрічі у будь-якому форматі, навіть на сходи сіл, щоби все ж таки посприяти утворенню Городоцької ОТГ.