Музеї району

ПРИВАТНИЙ ІСТОРИКО – КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ 

Музей засновано у 1987 році. Засновник та власник музею Іван Яценко збудував з каміння та відпрацьованої черепиці на подвір’ї своєї хати окремий двоповерховий будинок з вежею, подібний на маленький старовинний  замок. Фондова колекція налічує понад  300 музейних предметів, з яких 500 оригінальні. Деякі з них унікальні, наприклад швейна машинка другої половини ХІХ ст., багато старовинної зброї – шаблі, мисливські ножі, пістолети; декоративно-ужиткові речі – праски різної форми та калібру, старовинні  меблі  початку ХХ ст.. з гнутими ніжками, різьбленими дверцятами, різні шкатулки, одна з яких датована 1806 роком; колекція свічників, ліхтарів та різноманітних світильників; дерев’яний та  металевий посуд; колекція музичних інструментів (скрипки, флейта, саксофон, віолончель, гітари, гітара піколо,  домбри, цимбали, бубни, баяни та ін.), старовинні монети і герби, картини, дзвони і колядні дзвоники.

Городоцький р-н, с. Градівка, вул. Т.Шевченка

 

МУЗЕЙ ІСТОРІЇ СЕЛА МШАНА

Музей відкрито 30 травня 2006 року. Експозиція музею розмістилася у трьох кімнатах сільської школи.  Площа храму старожитностей складає 71 кв. м. Фонди налічують 450 одиниць збереження. У музеї є такі експозиційні розділи: археологічні знахідки на території с.Мшана, історія села у фотографіях, історія школи, історія церкви Введення в храм Пресвятої Богородиці УГКЦ, роль отця Миколи Хмільовського в історії Української греко-католицької церкви, участь мшанців у національно-визвольній боротьбі, старі книжки, врятовані від знищення НКВД, світлиця ХХ століття, український національний одяг мшанців кінця ХІХ – початку ХХ ст. ст., речі побуту та ужитку селян.

У музеї є матеріали про 28 людей, котрі загинули в тюрмах у 1941 р. і в честь яких зведено могилу в центрі села. Зібрана  інформація про учасників І-ї і ІІ-ї світових воєн, про Богдана Мартиника, що не повернувся з  Афганістану; про загибель мшанців-членів УПА під Рокитно, в Опіллі, у Біличах на Старосамбірщині. Є матеріали родини репресованих.   Усіх стендів з фотографіями  - 30, на кожному з них по 12-15 світлин.

Окремий куток присвячено заслуженому художникові України Ярославові Омеляну.

Зберігають у музеї відомості про знаменитих вихідців із Мшани, або чиї корені пов’язані із селом. Серед таких зокрема: Володимир Петрович Шаян (02.08.1908 – 15.07.1974 рр.) – видатний український філософ, санскритолог, релігієзнавець, психолог і педагог, один з перших дослідників “Велесової Книги”, професор. Помер в Лондоні. Також – доцент Львівського університету, математик Одарка Володимирівна Воркун; доцент Львівської Політехніки Любов Володимирівна Воркун; доцент, кандидат  сільськогосподарських наук Ярослав Володимирович Шаян. Є інформація про сотні інших видатних осіб.

МУЗЕЙ ПІДПІЛЬНОГО ШТАБУ УПА ГЕНЕРАЛА РОМАНА ШУХЕВИЧА

Музей відкрито у жовтні 2007 р. Ініціатором створення музею була Дарія Гусак — "Нюся", колишня зв'язкова Р. Шухевича. Експозиція оформлена письменником Посівничим Миколою, при активній участі краєзнавців Кристиняка Олега, Рапа Ореста, Голубника Григорія Федоровича, Дурди Василя Йосиповича, Шандри Володимира Омеляновича. Експозиція музею розташована в одній кімнаті будинку священика, в підвалі якої (площа 4 м 2) і знаходився підпільний штаб Р. Шухевича 1946 р. Експозиція музею розміщена на стендах. Цікавими є матеріали, присвячені історії с. Грімне та діяльності місцевої сітки ОУН у роки Другої світової війни. Особливий інтерес викликають стенди "Зв'язкові командира", "Родина Шухевичів" та "Роман Шухевич. Збройне підпілля". На відвідувачів справляють враження речі, якими користувалися Дарія Гусак та її сестра з метою конспірації, зокрема швейна машинка, настінний годинник, посуд тощо.

 Юридична  адреса: Львівська обл. Городоцький район, с. Грімно, вул. Січових Стрільців, 36.

ГОРОДОЦЬКИЙ  ІСТОРИКО - КРАЄЗНАВЧИЙ  МУЗЕЙ

Заснований Городоцькою районною радою  2007 року і підпорядковується відділу культури Городоцької районної державної адміністрації. 81500 Львівська область, м.Городок, майдан Гайдамаків,6

Мета діяльності храму старожитностей полягає в залученні молодого покоління до вивчення та збереження історико-культурної спадщини нашого народу.  Музей проводить  екскурсії, організовує виставки, провадить  культурно-просвітницьку роботу серед учнів, приймає участь у районних заходах, матеріали музею постійно використовуються  у науково-дослідницькій діяльності. Експозиції  музею розмістилися у трьох кімнатах.  Площа храму старожитностей складає 71 кв. м. Фонди налічують близько 700 одиниць збереження. У музеї є такі експозиційні розділи: археологічні знахідки, історія Городка у фотографіях, старі книжки, врятовані від знищення НКВД, світлиця ХХ століття, український національний одяг кінця ХІХ – початку ХХ ст. ст.,  старовинні речі побуту та вжитку.

Зберігаються в  музеї відомості про знаменитих вихідців із Городоччини, або чиї корені пов’язані із районом. Серед таких, зокрема: Степан Коропчак, Францішек Душенко, брати Отковичі, та інші.